Author Topic: [IC] Mech Meetup Hungary  (Read 53346 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dovenyi

  • Thread Starter
  • Posts: 136
  • Location: EU
[IC] Mech Meetup Hungary
« on: Tue, 17 September 2019, 07:52:32 »
PLACE

No fix place yet, suggestions from all attendees needed, especially from residents/students located in Budapest.

DATE

No fix date yet, but weekend / daytime is preferred by most attendees.

Preliminary questionnaire:

https://forms.gle/YrZoRYUV5BrAAtt2A

Results so far:

  • Attendees: 15
  • Type: university room/office
  • Timing: weekend in the daytime


Log

09.19 - waiting for suggestions about possible place (office/university room) for 15-20 people in Budapest - from residents/students in Budapest
09.17 - I've sent out PMs to 35 reddit and geekhack users who in their posts mentioned they are from Hungary. Feel free to send this link to your friends you think may be interested.
« Last Edit: Thu, 19 September 2019, 03:59:26 by dovenyi »

Offline varszegimarcell

  • Posts: 24
  • Location: Hungary
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #1 on: Tue, 17 September 2019, 07:58:49 »
I would be very happy if that can happen! :)

Offline mrzealot

  • Posts: 23
  • Location: Szeged, Hungary
  • PhD in Googling stuff...
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #2 on: Tue, 17 September 2019, 08:21:59 »
Count me in as well! Also, if everyone here is from Szeged, please drop me a line and maybe we could meet up... ;D

Offline Bencze

  • Posts: 103
  • Location: Budapest, Hungary
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #3 on: Tue, 17 September 2019, 09:04:39 »
probably not able to attend but I am supporting the idea
-= QFR w/ mx blues - HPE87 w/ mx browns - Ducky 1087XM w/ green alps =-

Offline Ealdin

  • Posts: 37
  • Location: Hungary
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #4 on: Tue, 17 September 2019, 09:11:46 »
I really like the idea, I'm in  :)

Offline varszegimarcell

  • Posts: 24
  • Location: Hungary
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #5 on: Tue, 17 September 2019, 09:38:23 »
I'm from Győr, but I'm studying in Budapest. It would be nice to get at least 10 people to this event, with their collections. :D (I can bring 3 mechs.)

Offline algernon

  • Posts: 311
  • A tiny mouse, a hacker.
    • Diaries of a Madman
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #6 on: Tue, 17 September 2019, 09:42:06 »
Definitely interested, in Budapest or nearby. I have a bunch of interesting keyboards I can bring (Keyboardio Model01, ErgoDox EZ, Planck EZ, Raise PCB, Shortcut prototype, who knows what else will come my way 'till then...), and I'm happy to talk all things mech & open source firmware. Would be lovely to meet fellow enthusiasts.

Offline voight-kampff

  • Posts: 184
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #7 on: Tue, 17 September 2019, 14:14:37 »
Cool idea, I live in Pécs, but definitely interested, going to Budapest is not a problem

Offline dovenyi

  • Thread Starter
  • Posts: 136
  • Location: EU
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #8 on: Wed, 18 September 2019, 04:34:57 »
Illetlenségnek számít itt magyarul beszélni? Új vagyok a geekhacken, szóljatok, ha igen.

Szóval:
A 35 direkt megkeresésre 15 pozitív feedback érkezett. Természetesen továbbra is lehet jelentkezni, de nagyjából ez a realitás: a 35-ből egy csomóan évek óta nem aktívak.

Helyszín: Szépen körbelőttük az országot, és bár Budapesten és környékén csak hatan laknak/tanulnak, B-verziónak többnyire mindenki ezt tartja elfogadhatónak.

Ebben az esetben viszont - debreceni lévén - kellene valaki, aki helyben tudja szervezni a helyszínt.

Tehát a kérdés:
Tud valaki free irodát/egyetemi termet intézni 15-20 embernek?


Offline varszegimarcell

  • Posts: 24
  • Location: Hungary
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #9 on: Wed, 18 September 2019, 11:07:36 »
Illetlenségnek számít itt magyarul beszélni? Új vagyok a geekhacken, szóljatok, ha igen.

Szóval:
A 35 direkt megkeresésre 15 pozitív feedback érkezett. Természetesen továbbra is lehet jelentkezni, de nagyjából ez a realitás: a 35-ből egy csomóan évek óta nem aktívak.

Helyszín: Szépen körbelőttük az országot, és bár Budapesten és környékén csak hatan laknak/tanulnak, B-verziónak többnyire mindenki ezt tartja elfogadhatónak.

Ebben az esetben viszont - debreceni lévén - kellene valaki, aki helyben tudja szervezni a helyszínt.

Tehát a kérdés:
Tud valaki free irodát/egyetemi termet intézni 15-20 embernek?

Utána tudok kérdezni az egyetemi hök-nél, hogy hajlandóak-e helyszínt biztosítani egy ilyen eseménynek. (Óbudai egyetemen tanulok mérnökinformatikusnak.)

Tudomásom szerint nem illetlen magyarul beszélni itt, de célszerű, hogy mindenki érthesse miről is van szó. :D

Offline dovenyi

  • Thread Starter
  • Posts: 136
  • Location: EU
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #10 on: Thu, 19 September 2019, 03:15:08 »
1.) HELYSZÍN

Köszi, Marcell! Jó lenne, ha utána tudnál nézni. De minden pesti írja már be, hogy tud-e helyszínben segíteni. Akkor is, ha nem - ez is segítség, mert tisztábban látunk. Sőt, a nem pestiek is beírhatják, hogy ha náluk lenne a meetup, akkor tudnának-e (lehetőleg ingyenes) helyszínt biztosítani és milyen körülmények között.

2.) TEASER
Plusz ide is mindenki beírhatja a kérdőíves válaszainak a közérdekű és publikus részét:
- város
- mit hoznál megmutatni
- rövid bemutatkozás
- hány plusz fő jönne veled
- saját városodban tudsz-e helyszínt intézni? milyet?

Adatvédelmi okokból nem akarom én körbeküldeni a válaszokat, pedig ezeket érdekes és hasznos lenne mindenkinek látni.

3.) EGYÉB

És bocs, a kérdőívben kapott felvetésekre nem reagáltam mindenkinek egyenként. Várjuk már meg a programot érintő kérdésekkel, hogy legyen fix helyszín és ismert körülmények. Nem akarom, hogy egyszerre túl sok szálon induljon el a tervezés.
A helyszínt is érintő kérdések a következők voltak:
- gyerkőcöt lehet-e hozni
- hány plusz főt lehet hozni?

Gyerkőcöt szerintem persze - de írjátok, ha valakit zavar -, a plusz vendégnél sem kellene fix határt szabni, csak írjátok be, ha valaki másokat is hozna, hogy ennek megfelelően lehessen termet keresni.
« Last Edit: Thu, 19 September 2019, 03:37:14 by dovenyi »

Offline dovenyi

  • Thread Starter
  • Posts: 136
  • Location: EU
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #11 on: Thu, 19 September 2019, 03:28:34 »
Akkor elkezdem én:

- város: Debrecen
- mit hoznál megmutatni: 2-3 retró (Tatung, LK201, ??? https://redd.it/d69yi1/ ), egy saját egybesplit néhány változata (ilyen Atreus-Absolem stílusú), pár kommersz kapcsolótípus.
- rövid bemutatkozás: Lassan egy éve használok saját készítésű billentyűzetet, ezt csiszolgatom. Én a szövegstatisztika irányából csöppentem bele ebbe a témába, sima rubberdome-nál cserélgettem szoftveresen a karaktereket, hogy magyarra optimalizáljam a kiosztást. Aztán rájöttem, hogy a fizikai layout ugyanolyan fontos, és azóta a split+thumb cluster+vertical stagger irányvonalat választottam. A Debreceni Egyetemen dolgozom, itt viszonylag rugalmasan tudnék mindenféle helyszínt intézni.
- hány plusz fő jönne veled: leginkább 0, max 1
- saját városodban tudsz-e helyszínt intézni? milyet?: Igen, mindenfélét az egyetemen. Elvileg ingyen is, de a hétvégét meg kell kérdeznem. Kulturált szabadtéri főzőhely is van (ezt 6 fő jelölte be).
« Last Edit: Thu, 19 September 2019, 04:21:47 by dovenyi »

Offline mrzealot

  • Posts: 23
  • Location: Szeged, Hungary
  • PhD in Googling stuff...
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #12 on: Thu, 19 September 2019, 04:19:47 »
Folytatom akkor mondjuk én:

- város: Szeged (SunCity 4eva! :cool:)
- mit hoznál megmutatni: a saját, Absolem kódnevű "egybesplit" (tetszik ez a kifejezés  ;D) boardom 2 verzióját (ha a fenti "Absolut" kifejezés erre utal, akkor meg vagyok tisztelve, hogy már most összehasonlítási alap... ha nem, akkor viszont kíváncsi vagyok, linket!!)
- rövid bemutatkozás: a Szegedi Egyetemen vagyok postdoc szoftverminőség témában, ergonómiai "kutatási" célzattal keveredtem bele ebbe az egészbe, de még nem volt olyan, ami minden szempontot kipipált volna, úgyhogy csináltam sajátot. A szoftverminőséges kapcsolat miatt (+ mert Bluetooth-ra azért még nem igazán van kiforrott megoldás) a firmware-em is én írtam.
- hány plusz fő jönne veled: 2 embernek fűzöm az agyát, plusz valszeg az asszony.
- saját városodban helyszín: Teremszerzésben nincs nagy tapasztalatom, de az egyetemi contactokkat biztos tudnék valamit szervezni. Plusz van pár haverom, akiknek van egy "gamer-kocsmája", a pince részben a gépek között tuti tudnánk helyet kérni, pláne ha fent fogyasztunk is!

Offline dovenyi

  • Thread Starter
  • Posts: 136
  • Location: EU
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #13 on: Thu, 19 September 2019, 04:24:31 »
ha a fenti "Absolut" kifejezés erre utal, akkor meg vagyok tisztelve, hogy már most összehasonlítási alap... ha nem, akkor viszont kíváncsi vagyok, linket!!

Igen, bocs, a tiédről van szó, csak rosszul emlékeztem. :rolleyes:

Offline voight-kampff

  • Posts: 184
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #14 on: Thu, 19 September 2019, 07:30:55 »
- város: pécs

- mit hoznál megmutatni: néhány switchem van, és eddig egyetlen mechbillem, Chiwi60 Stainless Steel prototype, vannak keycapsaim is, (a kupak szót utálom)

- rövid bemutatkozás: grafikus vagyok, alapvetôen koncept dizájnnal foglalkozom, de a webes vonalból van egy kis programozási dolog is, aztán innen jött a mechbill iránti fogénykonyság. Elkezdtem tervezni én is amúgy egy 60%os billt, ezt a kinézet oldaláról persze, de jelenleg ez a projekt áll. Ami nekem mint designer mindig is fontos volt, az az anyagminôség,

- hány plusz fő jönne veled + 1 talán
- saját városodban tudsz-e helyszínt intézni? milyet? A Zsolnay Kulturális Negyedben lehet kisebb-nagyobb termeket találni, mivel itt dolgozom, biztos tudom valami kedvezményes lehetôséget kialkudni.

Offline algernon

  • Posts: 311
  • A tiny mouse, a hacker.
    • Diaries of a Madman
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #15 on: Thu, 19 September 2019, 11:42:10 »
- Varos: Budapest, nemsokara Paty
- Mit hoznal megmutatni: Keyboardio Model 01, ErgoDox EZ, Planck EZ, KBD4x, Atreus, Shortcut prototype, Dygma Raise PCB, par switch tester, par szett sapka (XDA, SA, DCS, DSA es OEM profilok, illetve a Keyboardio sajatja). Illetve attol fuggoen, hogy mikor lesz a meetup, lehet, hogy lesz meg 1-2 erdekesebb darab addigra.
- Bemutatkozas: Programozo vagyok, billentyuzet firmwaret (es kapcsolodo dolgokat) fejlesztek felallasban (Kaleidoscope firmwaret, de QMK-ban es UHK-ban is van egy keves kodom, mind szabad szoftver). Mindenfele kez-nyavajak okan jutottam el az ergonomikus billentyuzetekhez, es mivel mar regota szabad szoftver hivo vagyok, beszereztem parat amiknek a firmwarejet tudom piszkalni. Annyit piszkaltam, hogy vegul hobbibol hivatas lett. Felesegem kevesbe lelkesedik ezert, mert tul sok a kutyu itthon, a gyerekek viszont annal jobban imadjak, foleg ami hangos es vilagit.
- Hany plusz fo jonne: +3 (1 feleseg + 2 gyerek, ikrek)
- Helyszin: Sajnos nem tudok, Patyon meg nincsenek kapcsolataim, Budapesten mar.

Offline Ealdin

  • Posts: 37
  • Location: Hungary
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #16 on: Tue, 24 September 2019, 16:20:06 »
- város: Budapest
- mit hoznál megmutatni: egy mezei XD84-et XDA Canvas kupakokkal (az esemény időpontjától függően lehet addigra elkészül az egyedi fa váz hozzá), saját terezésű 5x14 ortho billentyűzet (Quadrant) DSA blank szettel, valamint hozzá tartozó mini macropad
- rövid bemutatkozás: pc moddolás mellett botlottam bele az egyedi mechanikus billentyűzetek világába, már lassan 2 éve. Addig csak a kommersz "gémer" gyártók modelljeit ismertem, de valahogy azok sosem fogtak meg, míg kiderült számomra, hogy létezik egy DIY oldala is a témának és azonnal be is szippantott. Terméktervezőként elég hamar ráálltam az egyedi boardok tervezéséhez, egyelőre még csak a fióknak, de remélhetőleg mindegyik megvalósul valamilyen formában a jövőben
- hány plusz fő jönne veled: 1 talán
- saját városodban tudsz-e helyszínt intézni? milyet?: sajnos nincs olyan kapcsolatom, amely révén be tudnánk foglalni egy nagyobb helyet

Offline voight-kampff

  • Posts: 184
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #17 on: Fri, 04 October 2019, 06:19:18 »
Sziasztok,

idôközben dolgozom a bill.tervemen, hamarosan lesz prototípus, akkor azt is tudom majd vinni

Kérdezném azokat, akit saját PCB-t terveztek és készítettek, hogy nem lenne-e kedvük egy együttműködésben.
A design részt én tudom adni, amihez kell PCB, vagy akár fordítva

PM ha lát valaki ebben fantáziát



Offline dovenyi

  • Thread Starter
  • Posts: 136
  • Location: EU
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #18 on: Fri, 04 October 2019, 08:23:46 »
Jól néz ki, de még előtte vagyok az első PCB-nek, szóval nem én vagyok az embered.
Minden esetre szerintem tartsuk meg ezt a topicot a meetupnak - még ha láthatóan nem is túl nagy a pörgés -, a koprodukciónak csinálhatsz egy másik topicot a Making stuff togetherben.

Meetup helyzetjelentés:
- Budapesti helyszínt senki sem ajánlott fel
- Debreceni és szegedi lenne talán, de oda meg nem jönne el a társaság nagy része.

Tehát vagy várunk egy fővárosi helyszínre, vagy csinálunk egy néhány fős találkozót a vidéki helyszínek valamelyikén.

Offline mrzealot

  • Posts: 23
  • Location: Szeged, Hungary
  • PhD in Googling stuff...
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #19 on: Mon, 14 October 2019, 11:07:12 »
Update: nekem van még 2 emberem, aki 99%-ban részt venne (planck + UHK), ha Szeged lesz a befutó, illetve most pénteken adtam elő az Absolem történetét egy Open Source konferencián, ott is volt 1-2 lelkes ember, náluk is megpróbálom majd hirdetni az "igét"  :D Stand by...

Offline dovenyi

  • Thread Starter
  • Posts: 136
  • Location: EU
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #20 on: Mon, 14 October 2019, 11:10:19 »
Akkor egy szegedi helyszín és egy időpont kell, és meg is vagyunk.  :cool:

Offline Yoshileon

  • Posts: 3
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #21 on: Mon, 10 February 2020, 06:21:05 »
Budapesti heszínnek esetleg A Grund? Mindegyik termük képes befogadni azt a mennyiségű embert akit magyarországon el lehet rángatni egy ilyen összejövetelre, fogyasztás is lehetséges, ha jól értem akkor pedig olcsón meg lehet úszni a dolgot.

https://agrund.hu/kulonterem/
« Last Edit: Mon, 10 February 2020, 06:23:05 by Yoshileon »

Offline dovenyi

  • Thread Starter
  • Posts: 136
  • Location: EU
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #22 on: Mon, 10 February 2020, 06:33:40 »
A survey alapján inkább az egyetemi tanterem/tárgyaló jellegű helyszínt preferálnák a résztvevők (89.5%) a sörözős változattal szemben (52.6%), de hajrá, elég nagy a csend, szóval bármilyen helyszín előrelépés. Én Debrecenből nem vállalom a budapesti szervezést.

Offline mrzealot

  • Posts: 23
  • Location: Szeged, Hungary
  • PhD in Googling stuff...
Re: [IC] Mech Meetup Hungary
« Reply #23 on: Wed, 17 June 2020, 01:49:23 »
Hey all!

Mostanában a billentyűzetekkel kapcsolatos kommunikációim nagyja discord-ra migrált, és innen jutott eszembe, hogy miért nincs ott egy magyar mech klub szerver. Sztem sokkal könnyebben mehetne ott a szervezkedés is (minden mással együtt). Ha jól hangzik, gyertek: https://discord.gg/aSmhamA

Illetve: nem tudom, hogy hogy lesz ez az egész karantén kérdés (mert ugye az nyilván eléggé be***yasztotta a dolgokat), de talán lassacskán ezt a témát is elővehetjük...